Opakowania elastyczne

Opakowania elastyczne – kiedy zdecydować się na ich wybór?

Opakowania elastyczne stanowią doskonałe rozwiązanie dla znakowania produktów o nieregularnych kształtach. W ostatnim czasie cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród producentów, którym zależy na połączeniu wysokiej jakości z atrakcyjną ceną. Przeczytaj artykuł, dowiedz się, czym się wyróżniają oraz
w jakich branżach najlepiej się sprawdzają.

Czym charakteryzują się opakowania elastyczne?

Opakowanie z serii “flexible packaging” to niezwykle wytrzymałe produkty o różnym przeznaczeniu, kształcie I rozmiarze. Ich podstawową przewagą jest możliwość dostosowania do potrzeb indywidualnego klienta oraz specyfiki wybranego, pojedynczego produktu. Wykonane z folii umożliwiają skuteczne zabezpieczenie produktu przy jednoczesnym uwzględnieniu marketingowej funkcji, jaką powinno spełnić opakowania. Ze względu na wykorzystane przy produkcji materiały zapewniają doskonałe zabezpieczenie przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych (wilgoć, promienie UV, zanieczyszczenia), a zarazem wyróżniają się atrakcyjnym wzornictwem.

Nowoczesne flexible packaging wybierane są przez firmy z różnych branż, którym zależy na szerokich możliwościach personalizacji swoich wyrobów. Na folii można umieścić dowolne nadruki cyfrowe oraz stosować uszlachetnienia. Złocenia czy srebrzenia metodami cold-stamping pozwalają uzyskać atrakcyjne opakowania dopasowane do charakteru danego produktu oraz identyfikacji wizualnej marki. Doskonale prezentują się na sklepowych półkach i przyciągają spojrzenia, co pozytywnie wpływa na sprzedaż.

Najważniejsze zalety opakowań elastycznych to:

 • możliwość ich łatwego dopasowania do pojedynczych produktów,
 • wysoka szczelność,
 • duże możliwości personalizacji –połączenie materiałów i kolorów pozwala uzyskać designerskie projekty wyróżniające się na tle konkurencji,
 • kompatybilność z automatycznymi liniami produkcyjnymi (szybko pakującymi),
 • niższe koszty produkcyjne,
 • oszczędność przestrzeni (na półkach magazynu lub sklepu),
 • obniżenie kosztów transportu,
 • możliwość utylizacji po zużyciu.

Kiedy warto wybrać flexible packaging?

Odpowiedni dobór opakowań stanowi duże wyzwanie dla przedsiębiorców, którym zależy, aby ich artykuły w nienaruszonym stanie pokonały drogę do odbiorców i dobrze się sprzedawały. Flexible packaging to jedno z rozwiązań, po które sięgają firmy z wielu branż. Dostępne są zarówno w postaci miękkich folii, jak i gotowych torebek zaprojektowanych na konkretne wyroby. Sprawdzają się przede wszystkim dla mniej delikatnych produktów, które mają niestandardowe kształty, rozmiary czy konsystencję. Są doskonałą alternatywą dla surowców sypkich, które sprzedawane są w wielu różnych gramaturach (np. przyprawy). Coraz częściej wykorzystywane są także na wyroby płynne (m.in. sosy).

Które branże najczęściej wybierają opakowania elastyczne?

Optymalne kosztowo a zarazem trwałe opakowania elastyczne bardzo często wybierane są przez branże:

 • spożywczą,
 • kosmetyczną,
 • farmaceutyczną,
 • przemysłową.

Naszą ofertę opakowań serii flexible packaging dedykujemy głównie branży kosmtycznej i chemicznej. Warto również wspomnieć, iż opakowania elastyczne świetnie sprawdzają się również do pakowania żywności.

Potrzebujesz opakowań elastycznych? Sprawdź ofertę Aniflex!

W naszej ofercie dostępne są opakowania elastyczne (https://aniflex.pl/oferta/opakowania-elastyczne), które dopasowujemy do potrzeb klienta. Stosujemy technologię druku cyfrowego i fleksograficznego, dzięki czemu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na indywidualne potrzeby przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Zapraszamy do kontaktu (https://aniflex.pl/kontakt) – doradzimy jak dobrać idealną technologię i uszlachetnienia pod konkretne zamówienie.