etykiety termokurczliwe

Doskonale dopasowują się do niestandardowych opakowań, są odporne na ścieranie i dają ogromny potencjał reklamowy. Etykiety termokurczliwe coraz częściej wykorzystują producenci artykułów spożywczych, alkoholi, kosmetyków oraz chemii gospodarczej. Poznaj zalety i wykorzystaj je, aby wyeksponować swoje produkty na sklepowych półkach.

Czym są etykiety termokurczliwe?

Powstające z folii PVC i PET etykiety termokurczliwe (https://aniflex.pl/oferta/etykiety-termokurczliwe) (znane także jako shrink sleeve) doskonale sprawdzają się do znakowania produktów niemalże ze wszystkich branż. Po zadrukowaniu folii od wewnętrznej strony są podgrzewane w specjalnym tunelu, dzięki czemu materiał ulega obkurczeniu dostosowując się tym samym do powierzchni opakowania.

Rodzaje etykiet termokurczliwych

Rozwój technologii drukarskich pozwala na produkcję etykiet termokurczliwych dopasowanych do potrzeb różnych branż. Ich najpopularniejsze rodzaje to:

  • full body label – to etykiety pokrywające cały produkt. Dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie tradycyjne etykiety samoprzylepne nie pozwalają odpowiednio wyeksponować informacji,
  • combo pack labels – wykorzystywane do łączenia produktów w tzw. wielopaki. Wielu producentów wykorzystuje je podczas przygotowywania zestawów promocyjnych,
  • zabezpieczające – zastępują klasyczną plombę, uniemożliwiając otwieranie opakowania bez uszkodzenia etykiety. Najczęściej stosuje się je dla drogich alkoholi, perfum i kosmetyków oraz innych artykułów marek premium.

Warto pamiętać, iż dzięki technologii druku cyfrowego projekty etykiet termokurczliwych mogą być unikalne. Można to osiągnąć poprzez wykorzystanie specjalnego oprogramowania umożliwiającego personalizacje etykiet i opakowań. Ponadto przy tworzeniu kreacji etykiet można wykorzystać dostępne w branży etykiet samoprzylepnych uszlachetnienia, ze zwróceniem uwagi aby ich powierzchnia nie była zbyt duża, gdyż może to wpłynąć na późniejszy proces obkurczania folii.

Etykiety termokurczliwe – zalety

Unikalne projekty etykiet termokurczliwych dają szansę tworzenia wyjątkowych serii opakowań, a tym samym przyciągnięcia spojrzeń potencjalnych klientów. Etykiety shrink sleeve stają się coraz częstszym wyborem producentów za sprawą:

  • większej powierzchni na której można zamieścić informacje o produkcie – pozwalają tworzyć bardziej rozbudowane grafiki i łączyć je z hasłami reklamowymi, ponieważ przestrzeń do wykorzystania jest tutaj o wiele większa,
  • rozwiązania problemu z dostosowaniem etykiety do nieregularnych kształtów opakowań – można je wykorzystać na dowolne produkty sprzedawane w kartonikach, butelkach, słoiczkach czy puszkach,
  • wykonania z surowca odpornego na ścieranie – wysoka wytrzymałość folii zmniejsza ryzyko powstania uszkodzeń do których może dochodzić na magazynach, w transporcie bądź na półce w sklepie,
  • możliwości wykorzystania jako plomby chroniącej produkty przed otwieraniem przez osoby niepowołane – zaletę tę szczególnie doceni m.in. producent leków czy luksusowych kosmetyków (w wielu drogeriach dużym problemem jest otwieranie perfum, dezodorantów, szminek, cieni i innych opakowań przez klientów traktujących je jako testery).

Etykiety termokurczliwe – producent. Sprawdź naszą ofertę!

Jako producent od wielu lat działający w branży etykiet i opakowań niejednokrotnie realizowaliśmy zamówienia związane z wydrukiem etykiet termokurczliwych (https://www.aniflex.pl/oferta/etykiety-termokurczliwe). Ze względu na posiadane doświadczenie jesteśmy w stanie doradzić zarówno w kwestii projektu jak i technologii druku, a nowoczesny park maszynowy umożliwia wydruk wysokiej jakości etykiet, będących doskonałym sposobem na wyróżnienie produktu..