Druk hybrydowy, czyli połączenie druku cyfrowego i fleksograficznego.

Historia druku sięga czasów starożytnego Egiptu, kiedy to odnotowano pojawienie się pierwszych metod kilkakrotnego odwzorowywania treści. Na początku polegały one na powielaniu nie tylko pisma, ale też obrazów za pomocą glinianych stempli. Na przełomie wieków technologie druku rozwijano umożliwiając dokonywanie coraz większej ilości kopii przy coraz mniejszym nakładzie pracy człowieka. Jednakże tak naprawdę ostatnie lata są przełomowe w dziedzinie opracowywania możliwości zadrukowywania powierzchni.

Coraz większą popularnością cieszy się druk hybrydowy, czyli połącznie druku cyfrowego z fleksograficznym.  Jego główną zaletą jest możliwość połączenia personalizacji etykiet i opakowań, jaką zapewnia druk cyfrowy z możliwością nanoszenia zdobień w technologii fleksograficznej.

Dzięki połączeniu dwóch technologii, druk hybrydowy idealnie nadaje się do realizacji wydruku unikalnych i niepowtarzalnych etykiet, wyróżniając tym samym opakowanie na sklepowej półce.

Dla przypomnienia, głównymi zaletami druku cyfrowego są:

– elastyczność, wynikająca z braku form drukarskich, co umożliwia zmianę projektu bez generowania dodatkowych kosztów;

– swoboda w personalizacji etykiet;

– możliwość wykorzystania w projekcie pełnej palety kolorów z uwzględnieniem gwarancji doskonałego nasycenia barw.

Natomiast zalety druku fleksograficznego to:

– optymalizacja kosztów produkcji wysokonakładowej;

– możliwość nanoszenia zaawansowanych technologicznie zdobień,

– możliwość stosowania farb zarówno UV jak i wodnych.

W związku z faktem połączenia wspomnianych sposobów druku można stanowczo stwierdzić, że druk hybrydowy daje szereg nowych możliwości związanych z tworzeniem unikalnych i skutecznych (marketingowo) etykiet i opakowań.

Należy pamiętać, że technologia hybrydowa wymaga specjalistycznej wiedzy i użycia zaawansowanych technologii. Z tego powodu, jeśli chcesz zlecić wykonanie etykiet metodą druku hybrydowego (łączącą technologię cyfrową i fleksograficzną), powinieneś zdać się na usługi specjalistów. Spółka Aniflex może pochwalić się ponad 17-letnim doświadczeniem w branży i stale rosnącym gronem zadowolonych klientów.

Zgłoś się do nas już dziś i zleć profesjonalny druk hybrydowy (https://www.aniflex.pl/index.php/technologie/druk-hybrydowy). Dysponując nowoczesnym zapleczem technologicznym. Obok druku hybrydowego,  realizujemy również wydruki cyfrowe oraz fleksograficzne, dopasowując się do potrzeb zleceniodawcy.