Druk hybrydowy - buteleczki

Druk hybrydowy – zalety i zastosowania

Pozwala połączyć szybkość i indywidualny charakter techniki cyfrowej z bogatymi możliwościami zdobień, które są charakterystyczne dla metody fleksograficznej. Druk hybrydowy cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród najbardziej wymagających Klientów drukarni.

Co warto wiedzieć o druku hybrydowym?

Jest to technika łącząca mocne strony niskonakładowego druku cyfrowego z szerokimi możliwościami uszlachetnień, które daje fleksografia. Pozwala szybko i sprawnie, a jednocześnie z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, wykonywać etykiety czy opakowania, które wyróżnią się na tle konkurencji oraz staną się prawdziwą wizytówką marki na sklepowych półkach.

Technologia drugi hybrydowego składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na wydruku projektu technologią cyfrową drugi natomiast związany jest z nałożeniem uszlachetnień oraz zabezpieczeń w technologii fleksograficznej. Pozwala to uzyskiwać efekty, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Druk hybrydowy – poznaj zalety

Nowatorski druk hybrydowy jest efektem dążenia drukarni do zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku usług poligraficznych. Pozwala on uzyskać większą wydajność pracy, a jednocześnie zmniejszyć czas potrzebny na zrealizowanie zamówienia.

Zastosowanie tej technologii umożliwia rozszerzenie oferty i zaproponowanie Klientom m.in.. możliwości wydruku danych dynamicznych oraz spersonalizowanych etykiet zaprojektowanych z wykorzystaniem programów generujących niepowtarzalne wzory.

Wykorzystanie druku hybrydowego niesie za sobą liczne korzyści takie jak:

– możliwość personalizacji – np. naniesienia na wykonywany projekt specjalnej dedykacji,

– możliwość wykonania uszlachetnień podnoszących walory estetyczne wydruków – np. zastosowanie cold stampingu, lakierowania, laminacji soft-touch, mat, połysk, lakierów strukturalnych, zapachowych czy farb termochromowych, które wpływają atrakcyjność i indywidualność etykiet i opakowań.

Druk hybrydowy – zastosowanie

Technika druku hybrydowego to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się do realizacji nawet najbardziej zaawansowanych projektów. Najczęściej wykorzystywana jest do tworzenia etykiet samoprzylepnych oraz opakowań produktów. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie w wymagających branżach, dla których istotna jest estetyka wykonania.

Podsumowanie

Nasza drukarnia specjalizuje się w produkcji etykiet samoprzylepnych i termokurczliwych oraz opakowań elastycznych. Druk hybrydowy stanowi jedną spośród technik stosowanych przez nasz zespół na co dzień. Chcesz skorzystać z oferty?

Zapraszamy do kontaktu – doradzimy, jak przygotować najlepszy projekt!