Etykiety ekologiczne oraz ich znaczenie dla środowiska

Etykiety ekologiczne oraz ich znaczenie dla środowiska.

Ważnym elementem w dążeniu do bycia eko, jest odpowiednie pakowanie swoich produktów. Warto sięgnąć po ekologiczne etykiety samoprzylepne z nadrukiem, które są drukowane m.in. na materiałach z odzysku, nadających się do recyklingu. Poznaj zalety i rodzaje tego typu rozwiązań. Przeczytaj i dowiedz się, jak drukarnia Aniflex wspiera troskę o naturalne środowisko.

Dlaczego warto wybrać ekologiczne etykiety samoprzylepne z nadrukiem?

Nowoczesna drukarnia etykiet samoprzylepnych coraz częściej poleca rozwiązania z obszaru etykiet samoprzylepnych bardziej przyjazne dla środowiska. Istotne dla konsumenta, są informacje z jakich komponentów tworzony jest surowiec przeznaczony do ich produkcji. Naturalne surowce pochodzą z upraw bez sztucznych nawozów, nie są testowane na zwierzętach i są pozyskiwane w zrównoważony sposób. Dzięki temu przedsiębiorstwa nie przyczyniają się do degradacji przyrody oraz ograniczają ilość śmieci.

W efekcie, proces ten korzystnie wpływa na renomę firmy i często przesądza o tym, że coraz bardziej wymagający konsumenci wybierają właśnie ich towary.

Rodzaje eko-etykiet:

Profesjonalny producent etykiet obecnie do swojej oferty coraz częściej wprowadza proekologiczne propozycje. Najpopularniejsze są etykiety wykonane w technologii:

  • Multi Cycle – zaprojektowane głównie z myślą o szklanych butelkach, które wykorzystuje się powtórnie (np. na piwo), nie wycierają się, nie blakną i są odporne na wielokrotne mycie,
  • Wash Off – naklejki pokryte zmywalnym klejem, który łatwo jest usunąć z opakowań wtórnych, aby można było je ponownie oznakować,
  • Clean Flake – drukowane na podłożu łatwym do usunięcia, co pozwala ponownie wykorzystywać opakowania,
  • Think Thin – są mniejsze, lżejsze i cieńsze od standardowych. W praktyce oznaczają oszczędność materiałów oraz energii elektrycznej,
  • REbase – etykiety na surowcach pozyskiwanych z recyklingu,
  • ReNEW – powstają z papierów, do których wytworzenia wykorzystano drewno z drzew ściętych w oparciu o odpowiedzialną gospodarkę lasami.

W jakich branżach wykorzystuje się etykiety ekologiczne?

Najczęściej sięgają po nie firmy, którym zależy na świadomej kreacji wizerunku brandu dbającego o Ziemię. Ekologiczne etykiety trafiają na kosmetyki, zdrową żywność, suplementy czy  drewniane zabawki. Tak naprawdę można je wykorzystać jednak praktycznie w każdym sektorze, ponieważ już drobna zmiana stanowi cegiełkę pomagającą obniżyć wyczerpywanie złóż surowców nieodnawialnych, zmniejszać zużycie energii i emisję szkodliwego CO2 do atmosfery oraz spowolnić efekt cieplarniany.

Drukarnia etykiet Aniflex – wspólnie z nami zadbaj o środowisko.

Nasza drukarnia z województwa łódzkiego (https://aniflex.pl) stara się promować rozwiązania zero waste oraz dbałość o przyrodę, dlatego wprowadziliśmy szereg ekologicznych rozwiązań. Wykorzystujemy materiały, które wspomagają powtórne użycie opakowań (np. klej zmywalny w zmywarkach przemysłowych i niezanieczyszczający wody). Nasi klienci mogą nanieść również nadruki na podłoża zawierające surowce pochodzące z recyklingu (m.in. z butelek PET). Polecamy także naklejki zredukowane, wspomagające odzysk z klejem na bazie wody oraz biodegradowalne (folie kompostowalne z pulpy celulozowej lub kwasu mlekowego).

Chcesz zamówić próbki w wersji eko? Zapraszamy!

Wykorzystaj ekologiczne opakowania i oznakowania. Jako doświadczony producent etykiet (https://aniflex.pl) polecamy wiele rozwiązań dla odpowiedzialnych przedsiębiorców. Nie wiesz, jak będą one wyglądać w praktyce? Zamów próbki (https://aniflex.pl/kontakt) i przekonaj się, że Twój projekt doskonale będzie prezentował się także na podłożach z odzysku.