Etykiety samoprzylepne do znakowania produktów ekologicznych

Etykiety samoprzylepne do znakowania produktów ekologicznych

Obserwując preferencje zakupowe klientów można wysunąć wnioski mówiące o tym, że coraz częściej sięgamy po produkty do produkcji, których wykorzystano technologie bądź surowce mniej obciążające środowisko naturalne. Potencjalny kupujący przykłada większą uwagę do tego, jakimi przedmiotami otacza się w życiu codziennym. Reklamy propagujące zdrowy styl życia oraz bliskość z naturą spowodowały, że poświęcamy więcej czasu na zapoznanie się z treścią etykiet samoprzylepnych zamieszczanych na opakowaniach.

 

Rola etykietowania produktów

Podążając za wyborami klientów producenci poszerzają swoje oferty o ekologiczne artykuły. W związku z tym mamy do czynienia z sytuacją, w której pojawia się coraz więcej produktów proekologicznych, a co za tym idzie coraz trudniejsze staje się podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie. Jak zwrócić uwagę na tle konkurencji? Co zrobić, aby Klient zdecydował się właśnie na zakup konkretnego przedmiotu.

Najważniejsze jest zdanie sobie sprawy, że profesjonalnie zaprojektowana i wykonana etykieta stanowi niejako wizytówkę i podkreśla wartość produktu. Oryginalny projekt, estetyczne wykonanie, wysoka jakość zastosowanych surowców oraz prawidłowe rozmieszczenie treści wpływa nie tylko na postrzeganie serii produktów, a także na odbiór samej marki.

Należy ponadto pamiętać, że odpowiednio przygotowana etykieta powinna spełniać szereg ważnych funkcji z, pośród których do najważniejszych należą:

– impresywna (poprzez skłonienie do zainteresowania się produktem);

– informacyjna;

– perswazyjna;

– marketingowo-reklamowa.

 

Rodzaje ekologicznych etykiet samoprzylepnych

Firmy chcąc dostosować się do potrzeb rynku poszukują proekologicznych alternatyw dla swoich produktów. Jednym z przykładów takiego zachowania są przedsiębiorstwa z branży kosmetycznej, które podejmują działania mające na celu oszczędność wody poprzez wprowadzenie na rynek kostek, proszków i koncentratów, jako odpowiedników stosowanych, na co dzień produktów w postaci płynnej. Aby zachować spójność pomiędzy oferowanym produktem, a opakowaniem producenci inwestują w rozwiązania, dzięki którym ich opakowanie stanie się bardziej ekologiczne poprzez wykorzystanie do jego produkcji surowców mniej ingerujących w środowisko naturalne.

Rynek etykiet samoprzylepnych w chwili obecnej oferuje szeroką gamę produktów bardziej przyjaznych na środowiska. Producenci mogą wybierać spośród surowców na bazie materiałów z zawartością recyklingu, które przyczyniają się do znacznego ograniczenia zużycia paliw kopalnych, wody i energii. Do ich produkcji wykorzystuje się plastik pozyskany w procesie recyklingu z gospodarstw domowych, odpadów poprzemysłowych, a także plastik z recyklingu butelek PET. Drugą grupą dostępnych materiałów są tak zwane materiały zredukowane charakteryzujące się mniejszą gramaturą oraz niższym współczynnikiem generowanych odpadów. Warto zauważyć, że zastosowanie materiałów zredukowanych pozwala również zmniejszyć koszty operacyjne związane między innymi z krótszymi przestojami. Trzecia grupa to materiały wyprodukowane na bazie surowców odnawialnych, które dzięki wykorzystaniu biomasy znacząco obniżają poziom emisji CO2, a także wpływają na obniżenie zużycia paliw kopalnych. Materiały te zawierają z reguły ponad 80% składników pochodzenia naturalnego.  Na rynku dostępne są również materiały biodegradowalne/kompostowalne wytworzone z pulpy celulozowej bądź kwasu mlekowego.

Branża etykiet oferuje również inne pro-środowiskowe rozwiązania takie jak materiały bez podkładu, usługę small roll, czy też materiały wspomagające ponowny odzysk poprzez zastosowanie specjalnie opracowanego kleju. Producenci mają również możliwość przystąpienia do programów odbioru podkładów etykietowych, które zwiększają udział surowca przetworzonego wykorzystywanego do produkcji.

Zamów ekologiczne etykiety w Aniflex

Przy doborze surowca, który ma zostać zastosowany do produkcji etykiet należy zwrócić uwagę na wykorzystywaną technologię – jej możliwości i ograniczenie. Dlatego warto zaufać ludziom z wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie.

W firmie Aniflex poza bogatą ofertę proekologicznych rozwiązać etykiet samoprzylepnych (Eko rozwiązania ) oferujemy również doradztwo w zakresie przygotowania projektów etykiet. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta, dzięki czemu masz pewność, że oferta będzie dostosowana do Twoich potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu.