Farby Specjalne Webinar - podsumowanie

Webinar Farby Specjalne – podsumowanie

8 marca odbył się kolejny z serii bezpłatnych webinarów, będących częścią projektu realizowanego przy współpracy z Targami w Krakowie, organizatorem Tarków Opakowań Packaging Innovations.

Tematem wydarzenia były Farby Specjalne wykorzystywane dla realizacji kreatywnych projektów opakowań. Webinar został podzielony na dwie części.

Pierwsza część dotyczyła wykorzystania farb specjalnych w aspekcie zabezpieczenia produktu. W trakcie prelekcji poruszono temat farb fluorescencyjnych niekopiowalnych, termochromowych, fotochromowych nieodwracalnych, niewidocznych farb fluo, farb IR oraz lakierów jako formy zabezpieczenia przed zagrożeniem związanym z kopiowaniem bądź ingerowaniem w zawartość opakowania.

Natomiast w części drugiej omówiono farby specjalnie w kontekście wykorzystania ich w celach marketingowych, prezentując case study z zastosowaniem farb BlackLight, farb fosforyzujących oraz farb termochromowych odwracalnych i nieodwracalnych.

Podsumowaniem webinaru było udzielenie odpowiedzi na cztery najczęściej pojawiające się pytania:

– Czy farby specjalne są „ekologiczne”?

– Czy farby specjalne są „całkowicie transparentne”?

– Czy farby specjalne są „drogie”?

– Czy są minima logistyczne dla zamówień farb specjalnych?

Wszystkim, którzy uczestniczyli w webinarze serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zaprezentowane rozwiązania okażą się inspiracją oraz zachętą do podejmowania odważnych decyzji w zakresie tworzenia projektów opakowań, zyskując tym samym szansę na wyróżnienie produktu na tle konkurencji.

A już dziś zapraszamy na kolejny webinar – 26 kwietnia, opowiemy o zdobieniach i kreatywnym projektowaniu.


Zachęcamy do rejestracji